[O Nas] [Statut] [Rodzice] [Grupy] [Imprezy] [Galerie] [Kontakt] [Powrót]

Gość:  119051

Grupy Przedszkola nr 186 Nasze Przedszkole obejmuje opieką dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Dzieci podzielone są na poszczególne grupy według kryterium wieku. Obecnie w naszej placówce funkcjonuje 5 grup. Grupa I "Motylki" to trzylatki, najmłodsze dzieci w przedszkolu. Grupa II jest grupą czterolatków i nosi nazwę "Słoneczka". Trzecia grupa "Pszczółki" to dzieci trzy i czteroletnie. W skład kolejnej grupy IV o nazwie "Żabki" wchodzš dzieci pięcioletnie. Grupa V "Biedroneczek" to też grupa pięciolatków. Poniżej dowiemy się o naszych milusińskich i ich grupach dużo...dużo więcej.

Poniżej mogą Państwo pobrać niniejszy tekst w formie dokumentu PDF.

Pobierz plik z opisem Grup dzieci w Przedszkolu nr 186 (bez zdjęć):  PDF/61kB

Grupy dzieci w Przedszkolu nr 186 w roku 2014/2015.


Grupa I - Motylki

We wrześniu po raz pierwszy w swoim życiu Maluszki przekroczyły próg przedszkola.

Nasza grupa "Motylki" liczy 25 dzieci. Jest tu 16 dziewczynek i 9 chłopców.

Początki dla niektórych dzieci były trudne. Rozstanie z rodzicami to mocne przeżycie. Lecz nie tylko dzieciom było smutno, niektórym rodzicom z tych emocji też niejednokrotnie zakręciła się łza w oku.

Gdy maluch idzie do przedszkola, jego świat bardzo się zmienia. Tyle "obcości" i nowości nagle w jego świecie. Nowe środowisko, nowe panie, nowe dzieci - właściwie wszystko nowe. A jeszcze nowe miejsce, inne zapachy, wszystko smakuje (lub nie) inaczej, niż w domu. Tu w przedszkolu rządzą inne zasady, często różnią się od tych panujšcych w domu. Ze wszystkim trzeba się "dzielnie" zmierzyć.

W połowie września było już znacznie lepiej - dzieci mniej płakały. A tu choroba i dłuższa nieobecność w przedszkolu. Dla niektórych dzieci to opóźnienie w adaptacji. Większość dzieci jednak świetnie poradziła sobie ze wszelkimi nowościami. Każdego dnia wkraczają do Sali z uśmiechem na twarzy, pełni energii do zabaw i harców.

I teraz już możemy w pełni realizować nasz program edukacyjny.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
43s/7,7 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa II - Słoneczka

Grupa II to dzieci trzy i czteroletnie. Niektóre z nich chodzą pierwszy rok do przedszkola. Większość zaaklimatyzowała się już w grupie i bardzo chętnie przychodzi bawić się z innymi dziećmi.

Bardzo lubimy pobyt w naszym ogrodzie przedszkolnym, ponieważ jest piękna pogoda i możemy spędzać tam wiele czasu. Bawimy w piaskownicy i na zjeżdżalniach oraz w domkach. Jeździmy na hulajnogach. Ale najważniejsze jest to, że cały czas bawimy się ze swoimi kolegami, dlatego czas szybko płynie i kiedy trzeba iść do domu, wielu z nas nie chce wychodzić z przedszkola.

Jest tutaj fajnie i ciekawie. Cały czas coś się dzieje, przyjeżdżają do nas różni goście: strażacy, policjanci, strażnicy miejscy. Dzieci ze Szkoły Muzycznej zapoznają nas z różnymi instrumentami i muzyką. Raz w miesiącu odwiedzają nas też artyści z ciekawymi teatrzykami, z których dowiadujemy się wielu nowych wiadomości.

Co dzień na zajęciach robimy wiele ciekawych rzeczy: malujemy, lepimy z plasteliny, uczymy się wierszyków, piosenek, rozwiązujemy zagadki, liczymy, poznajemy otaczający nas świat.

Bawiąc się i współpracując z innymi dziećmi w grupie, uczymy się jak znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie i jak rozwiązywać konflikty.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
29s/5,2 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa III - Pszczółki

"Pszczółk"” to grupa wesołych czterolatków. Gromadka serdecznych przyjaciół, którzy dobrze się znają. Nowy rok szkolny witamy w nowej niebieskiej sali. W naszej sali jest przytulnie, miło i kolorowo. Mamy wspaniałe kšciki zainteresowań, w których miło spędzamy czas. Lubimy wspólne zabawy, obserwacje, poszukiwania, poprzez które poznajemy otaczający nas świat. Bardzo chętnie spędzamy tu czas. Nasze panie to pani Danusia i pani Magda. Pani Basi, która dba o salę chętnie pomagamy i zabawki na miejsce odkładamy.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie.

[Przedszkole]

Grupa IV - Żabki

Witajcie. To my, pięciolatki z Gr. IV o wdzięcznej nazwie "Żabki". Jesteśmy bardzo radosnymi, ruchliwymi, pełnymi pozytywnej energii i zapału do codziennych zabaw i nauki dzieciakami. Naszą grupą opiekujš się dwie panie, pani Ania i Pani Małgosia, które codziennie bawią się z nami, uczą nas i pomagają w różnych, czasem trudnych sytuacjach.

Nasza nowa klasa znajduje się na pierwszym piętrze. Wyposażona jest bardzo bogato. Jest tu kącik dla dziewczynek z mnóstwem akcesoriów do zabaw, są też różnorakie klocki i samochody dla chłopców, a także nowy zestaw komputerowy.

Jak wszystkie dzieci bardzo lubimy zabawy ze śpiewem, tańcem, zajęcia ruchowe, a także zajęcia plastyczne. Dzięki naszym rodzicom nie brakuje nam żadnych przyborów plastycznych, zawsze mamy pod ręką duży zapas kartek i kolorowanek, z których bardzo chętnie korzystamy w wolnym czasie.

Jeśli tylko pogoda na to pozwala, to chętnie wybieramy się do ogrodu przedszkolnego. Tu można swobodnie pobiegać, trochę porozrabiać pograć w piłkę, pojeździć na hulajnodze, ale też poobserwować przyrodę.

Ponieważ w przyszłym roku wszyscy znajdziemy się już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, to już teraz musimy co nieco popracować. Pomagają nam w tym nasze panie oraz zestaw podręczników "Razem w przedszkolu", w których ćwiczymy i doskonalimy swoje umiejętności manualne i umysłowe.

[Przedszkole]

Grupa V - Biedroneczki

Grupa V to dzieci pięcioletnie. Jest tu 9 dziewczynek i 16 chłopców. Dzieci w większości chodzą do przedszkola już trzeci rok. Są ze sobš zżyte, chętnie bawią się w grupach mniejszych i większych, ale można już zaobserwować zawiązane przyjaŸnie kilkuosobowe. Dzieci, które doszły do nas w tym roku szybko nawišzały kontakt z grupą.

Pracę dydaktyczno-wychowawczą opieramy na przewodniku metodycznym "Razem w przedszkolu". Dzieci pracują też w kartach pracy tego wydawnictwa.

Wykorzystujemy też w pracy z dziećmi  elementy metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

W pracy wychowawczej wspomagają nas logopeda i psycholog.

Atmosfera w grupie jest miła, a o to, by dzieci nie były głodne dba pani Mirka.

[Przedszkole]

SPORTUSIE 2007-2022 sportusie.pl
© Wszelkie prawa zastrzeżone.