[O Nas] [Statut] [Rodzice] [Grupy] [Imprezy] [Galerie] [Kontakt] [Powrót]

Gość:  119051

Grupy Przedszkola nr 186 Nasze Przedszkole obejmuje opieką dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Dzieci podzielone są na poszczególne grupy według kryterium wieku. Obecnie w naszej placówce funkcjonuje 5 grup. Grupa I "Motylki" to trzylatki, najmłodsze dzieci w przedszkolu. Grupa II jest grupą czterolatków i nosi nazwę "Słoneczka". Trzecia grupa "Pszczółki" to dzieci trzy i czteroletnie. W skład kolejnej grupy IV o nazwie "Żabki" wchodzš dzieci pięcioletnie. Grupa V "Biedroneczek" to też grupa pięciolatków. Poniżej dowiemy się o naszych milusińskich i ich grupach dużo...dużo więcej.

Poniżej mogą Państwo pobrać niniejszy tekst w formie dokumentu PDF.

Pobierz plik z opisem Grup dzieci w Przedszkolu nr 186 (bez zdjęć):  PDF/64kB

Grupy dzieci w Przedszkolu nr 186 w roku 2012/2013.


Grupa I - Motylki

Nasza grupa "Motylków" liczy 27 dzieci. Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu. Pierwsze dni w przedszkolu bez mamy i taty były dla nas bardzo trudne. Niektórzy z nas tęsknili za rodzicami i nie raz zakręciła nam się łza w oku. Szybko jednak zapoznaliśmy się z nowymi kolegami i koleżankami.

Dziewczynki z naszej grupy bardzo lubią przebywać w "kąciku lalek", gdzie najczęściej bawią się w "dom" - przygotowują posiłki dla lalek, opiekują się nimi, wożą je w wózkach. Chłopcy preferują trochę inne zajęcia. Oni bardzo lubią bawić się samochodami i klockami, z których potrafią wyczarować fantastyczne budowle.

Najbardziej lubimy wspólne zabawy często ze śpiewem i tańcem. Bardzo lubimy też rysować kredkami. Dzięki naszym rodzicom zawsze mamy w zasięgu ręki ciekawe kolorowanki i sięgamy po nie często i naprawdę z ochotą.

Bardzo lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym. W suche i słoneczne dni możemy zjeżdżać ze zjeżdżalni, bawić się w piaskownicy, a także zebrać ciekawe okazy do naszego "kącika przyrody".

Przed nami jeszcze wiele nauki. Musimy się nauczyć samodzielnie jeść, samodzielnie się rozebrać i ubrać, grzecznie bawić się z kolegami oraz słuchać naszych pań.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
43s/7,7 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa II - Słoneczka

Grupa druga "Słoneczka" liczy 27 dzieci, z czego większość stanowią chłopacy. Jest to grupa mieszana pod względem wiekowym. Zawiera 3 i 4-latki.

Dzieci szybko zaprzyjaźniły się z przedszkolem i czują się tu dobrze. Poznały wzajemnie swoje imiona, znaczek w szatni i łazience. Znają już "kąciki zainteresowań" i miejsca wszystkich zabawek w sali.

Dzieci są samodzielne, dobrze radzą sobie przy posiłkach, które im bardzo smakują.

Poznały teren ogrodu przedszkolnego i znajdujące się na nim zabawki ogrodowe. Wiedzą jak bezpiecznie bawić się w ogrodzie.

Dzieci z Gr. II są jak słoneczka: pogodne, radosne i ciepłe.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
29s/5,2 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa III - Pszczółki

Nasza grupa liczy 28 przedszkolaków. Dzieci chodzą do przedszkola drugi rok. W tym roku opiekuje się nami pani Dominika, która codziennie wita nas uśmiechem, jest miła i zawsze służy nam pomocą. Razem z naszą Panią doskonale się bawimy w przedszkolu.

Nasze przedszkole jest wspaniałe, mamy dużą salę oraz nowe i bardzo ciekawe zabawki. Dziewczynki chętnie zaglšdają do naszego kącika dla lalek, w którym znajduje się piękna kuchnia. Bawią się tam w dom, przyrządzają obiady, parzą herbatkę. Natomiast chłopcy chętnie spędzają czas bawiąc się nowymi pojazdami. Z kącika zabawek najchętniej wybierane są klocki. Wszystkie dzieci potrafią wspaniale posługiwać się wyobraźnią i wyczarowywać z nich naprawdę oryginalne przedmioty.

W sali posiadamy również kącik z książkami. Tutaj każdy chętnie zagląda. W kąciku przyrody znajdującym się w naszej sali gromadzimy różne ciekawe okazy przyrodnicze: kasztany, jarzębinę, żołędzie. Często też układamy puzzle i gramy w gry edukacyjne. Bardzo lubimy rysować, kolorować  używając do tego kredek, farb i innych materiałów. Swój nadmiar energii spalamy aktywnie uczestnicząc w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych, które sprawiają nam wielkš frajdę.

W naszym przedszkolu mamy też do dyspozycji wspaniały ogród, gdzie możemy mile, zdrowo i na sportowo spędzić czas. Uwielbiamy bawić się w piaskownicy i na zjeżdżalniach.

Śniadanka, obiadki i podwieczorki smakują nam tak bardzo, że często prosimy o dokładkę. Codziennie po śniadanku myjemy ząbki, bo wiemy, że należy dbać o higienę.

[Przedszkole]

Grupa IV - Żabki

Wakacje się skończyły, czas wracać do koleżanek, kolegów i naszych ukochanych pań. Jesteśmy już starszakami. Jakie miłe to uczucie. Czeka nas w tym roku sporo pracy. Będziemy się przygotowywać do obowišzków szkolnych. Szkoda, że to nasz ostatni rok w przedszkolu.

Pierwszego dnia czekała na nas nowa, kolorowa sala, piękne zabawki, ciekawe "kąciki zainteresowań".

Pani Karolina i Pani Danusia dbają o to, abyśmy się nie nudzili. Wymyślają ciekawe zajęcia i zabawy. Wesoło spędzamy czas w naszej grupie.

[Przedszkole]

Grupa V - Biedroneczki

Grupa IV to "Biedroneczki". Liczy 27 dzieci, z czego 14 to chłopcy, 13 dziewczynki. W większości dzieci świetnie się znają z poprzednich lat uczęszczania do przedszkola. Od września są razem z nami dzieci, które pierwszy raz przyszły do naszego przedszkola. Zapoznają się więc z obowiązującymi zasadami, które podpowiadają im jak uczyć się i bawić w grupie rówieśniczej.

Przebywamy w pięknie umeblowanej i wyposażonej kolorowej sali z pięknym widokiem na przedszkolny ogród.

Mamy niespożytą energię i zapał do zabaw i poznawania świata.

[Przedszkole]

SPORTUSIE 2007-2022 sportusie.pl
© Wszelkie prawa zastrzeżone.