[O Nas] [Statut] [Rodzice] [Grupy] [Imprezy] [Galerie] [Kontakt] [Powrót]

Gość:  119051

Grupy Przedszkola nr 186 Nasze przedszkole obejmuje opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci podzielone są na poszczególne grupy według kryterium wieku. Obecnie w naszej placówce funkcjonuje 5 grup. Grupa I (dzieci 3-letnie) i zarazem najmłodsza w przedszkolu, to grupa "Motylki". Grupa II jest grupą mieszaną trzylatków i czterolatków i nosi nazwę "Słoneczka". Pięciolatki z grupy III to "Pszczółki". W skład kolejnej grupy IV o nazwie "Biedroneczki" wchodzą dzieci pięcioletnie i sześcioletnie. Grupa V "Żabki" to również grupa mieszana pięciolatków i sześciolatków. Poniżej dowiemy się o naszych milusińskich i ich grupach dużo... dużo więcej.

Grupy dzieci w Przedszkolu nr 186 w roku 2009/2010.


Grupa I - Motylki

Grupa I "Motylki" liczy 27 dzieci. Jest w niej 15 dziewczynek i 12 chłopców. Dzieci już pierwszego dnia mile nas zaskoczyły. Po krótkim płaczliwym wejściu do sali, bawiły się potem z uśmiechem przez cały dzień.

Nasze maluszki są bardzo pogodne i samodzielne. Poza pojedynczymi przypadkami prawidłowo korzystają z sanitariatów. Po krótkim pokazie nauczycielki, dzieci potrafią same prawidłowo myć ręce i osuszyć je ręcznikiem. Poza tym dawno nie miałyśmy dzieci z tak dużym apetytem. Maluchy zjadają wszystko, nawet zupy mleczne i jeszcze proszą o dokładki. Jak na trzylatki to zadziwiająco zgodnie potrafią bawić się w małych grupkach.

Może ktoś nie uwierzy, ale nasze dzieci po każdej zabawie potrafią pięknie sprzątać zabawki i odkładać je na swoje miejsce. Zapraszamy do nas, sami zobaczycie.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
43s/7,7 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa II - Słoneczka

Nasza grupa liczy 27 przedszkolaków. Większość z nas do przedszkola chodzi już drugi rok, ale są też wśród nas dzieci, które znalazły się tu razem z nami po raz pierwszy, i zdążyliśmy już je bardzo polubić. W tym roku opiekują się nami pani Asia i pani Dominika, które codziennie witają nas uśmiechem, są miłe i zawsze służą nam pomocą. Podczas zajęć dydaktycznych to właśnie one ukazują nam tajniki otaczającego świata.

Nasze przedszkole jest wspaniałe, mamy dużą salę umeblowaną w kolorze zielonym oraz nowe i bardzo ciekawe zabawki. Dziewczynki chętnie zaglądają do naszego kącika dla lalek. Bawią się w dom, przyrządzają obiady, parzą herbatkę. Natomiast chłopcy chętnie spędzają czas bawiąc się nowymi pojazdami. Z kącika zabawek najchętniej wybierane są klocki. Wszystkie dzieci potrafią wspaniale posługiwać się wyobraźnią wyczarowywać z nich naprawdę oryginalne przedmioty, które zaskakują nawet panią.

W klasie posiadamy również kącik z książkami. Tutaj każdy chętnie zagląda, a niektórzy z nas nawet próbują czytać. W kąciku przyrody znajdującym się w naszej sali gromadzimy różne ciekawe okazy przyrodnicze. Przynieśliśmy pamiątki z wakacji - muszle, kamyki a nawet zdjęcia przyrodnicze. Często też układamy puzzle i gramy w gry edukacyjne ze swoimi paniami. Bardzo często rysujemy, kolorujemy używając do tego kredek, farb i innych materiałów. Swój nadmiar energii spalamy aktywnie uczestnicząc w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych, które sprawiają nam wielką frajdę.

W naszym przedszkolu mamy też do naszej dyspozycji bogato wyposażony ogród, gdzie możemy mile, zdrowo i na sportowo spędzić czas. Śniadanka, obiadki i podwieczorki smakują nam tak bardzo, że często prosimy o dokładkę. Codziennie po śniadanku myjemy ząbki, bo wiemy, że należy dbać o higienę. Po obiadku zawsze odpoczywamy na naszych ulubionych, opatrzonych w znaczki leżaczkach, przytulamy się do swoich ulubionych pluszaków i śnimy o bajeczkach, które oglądaliśmy z naszymi paniami.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
29s/5,2 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa III - Pszczółki

Dzieci z grupy III to cztero i pięciolatki zróżnicowane nie tylko pod względem wiekowym, ale również swoistych upodobań, cech charakteru i posiadanych predyspozycji psychiczno-ruchowych. W naszej grupie obowiązuje Kodeks Przedszkolaka, w którym dzieci wraz z panią wychowawczynią umieściły zasady i normy tak ważne do zgodnego współdziałania.

Jesteśmy weseli, uśmiechnięci, ciekawi świata, coraz bardziej samodzielni. Staramy się sprostać wszystkim zadaniom. Pomysłów do zabawy nam nie brakuje, chętnie uczestniczymy w zajęciach ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych. W październiku zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy. Spotkanie pt. "Kosz witamin od Pani Jesieni" zorganizowano z myślą zintegrowania działań środowiska rodzinnego i przedszkolnego. Wspólnie spędzony czas, uczestnictwo w konkursach, zabawach, przyrządzaniu sałatek warzywnych i owocowych pod okiem prawdziwego szefa kuchni (tata Natalki) dało wiele radości tak rodzicom, jak i dzieciom. Umówiliśmy się, że nie jest to nasze takie ostatnie spotkanie.

[Przedszkole]

Grupa IV - Biedroneczki

W tym roku szkolnym nasza grupa liczy 26 dzieci. Uczęszczają do niej zarówno dzieci 6-letnie, jak i 5-letnie. Większa część dzieci z naszej grupy uczęszcza do przedszkola od maluszków, więc jest ze sobą, placówką oraz z całym personelem doskonale zaznajomiona.

Dzieci są bardzo pogodne, radosne, pełne energii i zapału zarówno do zabawy, jak i do pracy przygotowującej je do podjęcia już w przyszłym roku obowiązku szkolnego. Bardzo lubią zajęcia plastyczne, zabawy i zajęcia ruchowe a także zajęcia ze śpiewem i tańcem. Zawsze, gdy sprzyja ku temu pogoda chętnie i z dużą energią podejmują zabawy oraz różnorodne zajęcia badawcze i obserwacje przyrodnicze na terenie ogrodu przedszkolnego. W sali korzystają z bogato wyposażonych kącików tematycznych, w których mogą bawić się według własnych zainteresowań. Naprawdę fajnie tu u nas jest.

[Przedszkole]

Grupa V - Żabki

W roku 2009/2010 nasza grupa "Odkrywców" składa się z 15 6-latków i 12 5-latków. Wszyscy są pogodni i chętni do odkrywania świata. Chętnie podejmują wszelkie zadania i opisują słowami lub pięknymi pracami plastycznymi to, co wokół siebie zobaczą. Przed nami cały rok wyzwań i przygotowań do nauki w szkole. Życzcie nam powodzenia i radości z każdego dnia.

[Przedszkole]

SPORTUSIE 2007-2022 sportusie.pl
© Wszelkie prawa zastrzeżone.