[O Nas] [Statut] [Rodzice] [Grupy] [Imprezy] [Galerie] [Kontakt] [Powrót]

Gość:  119051

Grupy Przedszkola nr 186 Nasze przedszkole obejmuje opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci podzielone są na poszczególne grupy według kryterium wieku. Obecnie w naszej placówce funkcjonuje 5 grup. Grupa I (dzieci 3-letnie) i zarazem najmłodsza w przedszkolu, to grupa "Motylki". Grupa II jest grupą mieszaną trzylatków i czterolatków i nosi nazwę "Słoneczka". Pięciolatki z grupy III to "Żabki". W skład kolejnej grupy IV o nazwie "Odkrywcy" wchodzą dzieci pięcioletnie i sześcioletnie. Grupa V to również grupa mieszana pięciolatków i sześciolatków. Poniżej dowiemy się o naszych milusińskich i ich grupach dużo... dużo więcej.

Grupy dzieci w Przedszkolu nr 186 w roku 2007/2008.


Grupa I - Motylki

Do naszej klasy chodzi 27 dzieci: 17 dziewczynek i 10 chłopców. Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu. Pierwsze dni w przedszkolu bez mamy i taty były dla nas trudne. Mimo, że widziałyśmy naszą klasę dużo wcześniej i poznałyśmy panie, które będą się nami zajmowały, to niektórzy z nas bardzo tęsknili. Łza kręciła się w oku.

Szybko jednak zapoznaliśmy się z nowymi koleżankami i kolegami. W naszej grupie chłopcy są nawet grzeczni, za to dziewczynkom zdarza się pokłócić, uderzyć, zabrać zabawkę a nawet ugryźć. Wtedy zawsze blisko jest nasz pani, która wyjaśni i pogodzi skłócone koleżanki. Możemy zawsze liczyć na jej pomoc, miłe słowo i jej uśmiech. Jak mocno zatęsknimy za mamą, możemy usiąść u pani na kolanach i chwilę się do niej przytulić.

Nasza klasa jest bardzo ładna, kolorowa, jest tu dużo różnych zabawek, kącik lalek i kącik książki.

Niedługo staniemy się prawdziwymi przedszkolakami. 8 listopada 2007 r. mamy uroczyste "Pasowanie na Przedszkolaka". Chcemy aby było fajnie, dlatego pani szykuje dla nas wspaniałe czapki, a my uczymy się wierszyków i piosenek. Chcemy dobrze wypaść, bo na uroczystość zaprosiliśmy rodziców.

Najbardziej lubimy wspólne zabawy ze śpiewem i tańcem. Bardzo lubimy też zabawy w ogrodzie przedszkolnym. W suche, słoneczne dni możemy zjeżdżać ze zjeżdżalni, bawić się w piaskownicy a także zebrać okazy do naszego kącika przyrody takie jak: liście, żołędzie, kasztany, jarzębinę.

Przed nami jeszcze wiele nauki. Musimy się nauczyć samodzielnie jeść, rozbierać się i ubierać, grzecznie bawić się z koleżankami i kolegami oraz słuchać naszej pani.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
43s/7,7 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa II - Słoneczka

Nasza grupa liczy 27 dzieci. Większość z nas chodzi już drugi rok do przedszkola, ale mamy też kilka nowych koleżanek i kilku nowych kolegów, których bardzo polubiliśmy. W tym roku opiekują się nami dwie panie - pani Ania i pani Asia, które codziennie witają nas uśmiechem, są miłe, uczą nas, a gdy mamy jakiś problem zawsze służą nam pomocą.

W naszym przedszkolu jest naprawdę bardzo fajnie. Mamy nową salę pięknie umeblowaną i dużo różnych, kolorowych zabawek. Dziewczynki z naszej grupy bardzo lubią przebywać w kąciku lalek, gdzie najczęściej bawią się w dom - przygotowują posiłki dla lalek, opiekują się nimi, wożą je w wózkach. Nasi chłopcy preferują trochę inne zajęcia. Oni bardzo lubią bawić się samochodami i klockami, z których potrafią wyczarować naprawdę przepiękne, kolorowe budowle. W naszej sali znajduje się też biblioteczka z wieloma kolorowymi książeczkami. Wszyscy bardzo chętnie słuchamy czytanych przez nasze panie bajek, opowiadań czy wierszyków. Potrafimy też grzecznie bawić się przy stolikach układając puzzle czy grając w różne gry stolikowe. Bardzo lubimy też rysować kredkami. Zawsze mamy w zasięgu naszych rąk ciekawe kolorowani i sięgamy po nie często i naprawdę z wielką ochotą. Ponadto bardzo chętnie bierzemy udział we wszelkich zabawach ruchowych, ponieważ kochamy aktywność pod każdą postacią.

Jeśli tylko sprzyja temu pogoda wychodzimy do ogrodu przedszkolnego, w którym możemy wybiegać się do woli, ale też poobserwować otaczającą nas przyrodę.

Bardzo smakują nam posiłki przygotowywane przez nasze panie kucharki. Prawie wszystko szybciutko znika z naszych talerzyków, a niektórzy proszą jeszcze o dokładki. Po obiadku zawsze odpoczywamy na leżakach tuląc swoje ulubione pluszaczki, a potem... a potem... znów fantastycznie się bawimy.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
29s/5,2 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa III - Żabki

Zapraszamy do grupy III, nazywamy się "Żabki". W naszej grupie 15 dzieci ma skończone 5 lat, a 12 dzieci to 4- latki. Mamy dwie miłe panie: panią Kasię i panią Mariolę. Obie panie bawią się z nami, malują, wycinają, czytają wierszyki, śpiewają. Bardzo lubimy uczyć się angielskiego razem z panią Marzenką. Z nią się nigdy nie nudzimy. Pan Adam od korektywy dba o to, by nasze ciało było zawsze zdrowe i wysportowane. Mamy nawet salę gimnastyczną pełną piłek, obręczy i innych ciekawych przyrządów. Kto bardzo lubi rysowanie, może korzystać z zajęć plastycznych z panią plastyczką, która uczy różnych ciekawych technik. Na rytmice pani Ula pięknie gra na pianinie, a nasze nogi same tańczą. Komu mało to może jeszcze potańczyć na zajęciach dodatkowych z panią instruktor.

W grupie "Żabek" nie ma mowy o żadnych bijatykach. Słuchamy naszych pań, a jeśli się nawet pokłócimy, to zaraz się przepraszamy. Mamy piękną, słoneczną salę, w której zgodnie z porą roku króluje jesień. Są listki, kasztanki i barwy jesieni. Wraz z paniami dbamy o naszą salę. Po zabawie posegregowane klocki są na swoich miejscach. Niedawno pani Dyrektor dała nam nowe gry stolikowe i samochody. Ale się ucieszyliśmy. Pani Kasia i pani Mariola zapoznały nas z regułami. Na pewno będziemy ich przestrzegać. Nasza klasa jest teraz jeszcze ładniejsza. Panie chwalą nas za to, że dziewczynki i chłopcy potrafią bawić się razem. U nas nie ma żadnych podziałów.

Kto ma 5 lat może pracować w książce "Zabawy i ćwiczenia 5-latków". Bardzo to lubimy. Zapomnieliśmy o ważnej rzeczy! Każde z nas ma swój własny segregator na prace plastyczne.

Niektóre dzieci z naszej grupy są pod opieką logopedy, uczą się dobrze mówić. Pani Ela robi cuda, żeby im w tym pomóc. Nad zdrowiem psychicznym wszystkich dzieci czuwa miła pani psycholog - pani Kasia.

Po zajęciach programowych odpoczywamy miło spędzając czas na różnych ciekawych zabawach w coraz lepiej wyposażonym ogrodzie przedszkolnym.

[Przedszkole]

Grupa IV - Odkrywcy

To my... Odkrywcy. Jedna z dwóch grup starszaków w naszym przedszkolu. Nareszcie spotkaliśmy się znowu z koleżankami i kolegami z grupy. Wakacje były fajne, ale stęskniliśmy się już za swoim przedszkolem. Kiedy zobaczyliśmy się z dziećmi z grupy byliśmy bardzo zadowoleni, znamy się już przecież czwarty rok i bardzo się lubimy. Kolegów mamy dużo więcej niż koleżanek. Pani mówi, że w naszej grupie jest 17 chłopców, a tylko 10 dziewczynek.

Ponieważ 17 osób z naszej grupy idzie w przyszłym roku do szkoły, czeka nas bardzo dużo pracy. Musimy nauczyć się pisać, czytać, dodawać, odejmować, rozwiązywać zadania z treścią. Dlatego w tym roku mniej czasu będziemy poświęcać na zabawę, a o wiele więcej na naukę. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. Mamy nowe książeczki do ćwiczeń i prawdziwe zeszyty do pisania i liczenia. Pięciolatki też mają swoje książeczki, w których pracują, my mieliśmy takie w III grupie.

Chociaż minęły dopiero dwa miesiące znamy już trzy literki o, a, i oraz cyfry 1, 2, 3, 4. Umiemy dzielić wyrazy na głoski i odwrotnie, składać wyrazy z głosek.

Pani powiedziała, że w tym roku nasza grupa znowu będzie odwiedzać starsze panie w Domu Opieki Społecznej. Pójdziemy do nich z okazji Dnia Babci oraz z przedstawieniem jasełkowym na Boże Narodzenie. Lubimy tam występować, babcie klaszczą, cieszą się, niektóre nawet płaczą. Częstują nas cukierkami i wszyscy są bardzo wzruszeni.

Tak naprawdę w naszym przedszkolu jest jednak bardzo fajnie, tyle tu się codziennie dzieje, że nie zamienilibyśmy go na żadne inne.

[Przedszkole]

Grupa V - Biedroneczki

Biedroneczki - to nazwa naszej grupy. Tu pod fachową opieką ukochanych pań: pani Bożenki i pani Hani świetnie się bawimy i uczymy. Nie przeszkadza nam wcale, że jesteśmy grupą mieszaną pod względem wieku- 5- 6- latki.

Nasza sala jest bardzo słoneczna i kolorowa, jest tu wiele zabawek, gier i kącików zainteresowań. Dziewczynki mnóstwo czasu spędzają w "kąciku lalek" bawiąc się w dom, przygotowują posiłki dla lalek, wykorzystują zabawkowy sprzęt medyczny do zabawy w lekarza. Chłopcy najchętniej bawią się samochodami, budują garaże i autostrady z klocków. Panie przypominają nam, by zabawy były zawsze zgodne z zasadami.

Miło jest również pooglądać i poczytać książeczki w "kąciku czytelniczym". Lubimy bajki i opowiadania, które czytają nam panie. Wielką popularnością wśród nas cieszy się "kącik plastyczny", bo rysowanie, malowanie, klejenie, wycinanie to nasze pasje. W ten sposób ćwiczymy sprawność swoich rąk. Starsze dzieci poznają litery, głosują i sylabizują wyrazy, przygotowują się do podjęcia nauki w szkole. Poznają też cyfry, uczą się liczyć, a my 5- latki pilnie ich obserwujemy i też się z nimi uczymy. Bardzo lubimy gry i zabawy stolikowe. Fajnie jest wygrywać, a porażki w gronie przyjaciół nie są wcale gorzkie. W naszej sali jest komputer i za zgodą pań możemy z niego korzystać.

Najfajniejsze są jednak zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Tu możemy pograć w piłkę, pobiegać, pobawić się na sprzęcie ogrodowym zgodnie z jego przeznaczeniem. Panie są z nas bardzo dumne, bo przestrzegamy zasad obowiązujących w grupie, stosujemy formy grzecznościowe na co dzień.

Posiłki w przedszkolu są bardzo smaczne i estetycznie podane przez panią Mirkę, my jej w tym pomagamy pełniąc dyżury. Chętnie chodzimy do przedszkola, bo tu miło płynie czas...

[Przedszkole]

SPORTUSIE 2007-2022 sportusie.pl
© Wszelkie prawa zastrzeżone.