[O Nas] [Statut] [Rodzice] [Grupy] [Imprezy] [Galerie] [Kontakt] [Powrót]

Gość:  119038

Grupy Przedszkola nr 186 Nasze przedszkole obejmuje opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci podzielone są na poszczególne grupy według kryterium wieku. Obecnie w naszej placówce funkcjonuje 5 grup. Grupa I (dzieci 3-letnie) i zarazem najmłodsza w przedszkolu, to grupa "Motylki". Grupa II jest grupą mieszaną trzylatków i czterolatków i nosi nazwę "Słoneczka". Pięciolatki z grupy III to "Żabki". W skład kolejnej grupy IV o nazwie "Odkrywcy" wchodzą dzieci pięcioletnie i sześcioletnie. Grupa V to również grupa mieszana pięciolatków i sześciolatków. Poniżej dowiemy się o naszych milusińskich i ich grupach dużo... dużo więcej.

Grupy dzieci w Przedszkolu nr 186 w roku 2008/2009.


Grupa I - Motylki

Jest to najmłodsza wiekowo grupa w naszym przedszkolu. Grupa liczy 27 dzieci. Pierwsze dni w przedszkolu były prawie dla wszystkich maluszków bardzo ciężkie. Wiadoma sprawa, że każdemu bardzo trudno było rozstać się ze swoją ukochaną mamą i wejść w nowe środowisko, w wir zupełnie nowych zabaw i zajęć z obcymi na początku paniami.

Proces adaptacji naszych dzieci trwa w dalszym ciągu i przebiega na różnych poziomach, w zależności od specyficznych potrzeb każdego dziecka. Wielu przedszkolaków wymaga indywidualnego podejścia nauczyciela.

Dzieci podczas pobytu w placówce poznały swoją salę, budynek przedszkola oraz ogród przedszkolny, który szczególnie przypadł im do gustu ze względu na różnorodność przyrządów i zabawek jakie w nim spotkały. Największą popularnością wśród dzieci cieszą się makiety samochodów i zjeżdżalnie znajdujące się w naszym ogrodzie.

Dzieci wykonały już swoje pierwsze prace plastyczne, między innymi: kwiaty z przygotowanych przez nauczyciela kolorowych elementów, listek wyklejany plasteliną, grzybek malowany farbą plakatową. Prace i zajęcia plastyczne sprawiają przedszkolakom wiele uśmiechu i zadowolenia, często motywacją do działania jest nie tylko osoba nauczyciela ale również możliwość pokazania swojej pracy rodzicowi.

W dniu 28 X 2008 r. odbyła się uroczystość "PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA". Dzieci z radością i zainteresowaniem uczyły się piosenek na tę właśnie uroczystość, na którą zaproszono wszystkich rodziców.

[Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
43s/7,7 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa II - Słoneczka

Nasza grupa liczy 27 przedszkolaków. Większość z nas do przedszkola chodzi już drugi rok, ale są też wśród nas dzieci, które znalazły się tu razem z nami po raz pierwszy, i zdążyliśmy już je bardzo polubić.

W tym roku opiekują się nami pani Asia i pani Danusia, które codziennie witają nas uśmiechem, są miłe i zawsze służą nam pomocą. Podczas zajęć dydaktycznych to właśnie one ukazują nam tajniki otaczającego świata.

Nasze przedszkole jest wspaniałe, mamy dużą salę umeblowaną w kolorze żółtym oraz nowe i bardzo ciekawe zabawki. Dziewczynki chętnie zaglądają do naszego kącika dla lalek. Bawią się w dom, przyrządzają obiady, parzą herbatkę. Natomiast chłopcy chętnie spędzają czas w naszych nowych makietach samochodów, wśród których największą popularnościąą cieszy się samochód policyjny. Z kącika zabawek najchętniej wybierane są klocki. Wszystkie dzieci potrafią wspaniale posługiwać się wyobraźnią i wyczarowywać z nich naprawdę oryginalne przedmioty, które zaskakują nawet panią.

W klasie posiadamy również kącik z książkami. Tutaj każdy chętnie zagląda, a niektórzy z nas nawet próbują czytać. W kąciku przyrody znajdującym się w naszej Sali gromadzimy różne ciekawe okazy przyrodnicze. Przynieśliśmy pamiątki z wakacji - muszle, kamyki a nawet zdjęcia przyrodnicze. Często też układamy puzzle i gramy w gry edukacyjne ze swoimi paniami. Bardzo często rysujemy, kolorujemy używając do tego kredek, farb i innych materiałów. Swój nadmiar energii spalamy aktywnie uczestnicząc w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych, które sprawiają nam wielką frajdę.

W naszym przedszkolu mamy też do naszej dyspozycji bogato wyposażony ogród, gdzie możemy mile, zdrowo i na sportowo spędzić czas.

Śniadanka, obiadki i podwieczorki smakują nam tak bardzo, że często prosimy o dokładkę. Codziennie po śniadanku myjemy ząbki, bo wiemy, że należy dbać o higienę. Po obiadku zawsze odpoczywamy na naszych ulubionych, opatrzonych w znaczki leżaczkach, przytulamy się do swoich ulubionych pluszaków i śnimy...śnimy o bajeczkach, które oglądaliśmy z naszymi paniami.

[Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
29s/5,2 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa III - Żabki

Grupa liczy 27 dzieci. Uczęszczają do niej dzieci 4 i 5-letnie. Większa część dzieci, zwłaszcza tych 5-letnich uczęszcza do przedszkola już trzeci rok, pozostali zetknęli się z nowym środowiskiem po raz pierwszy. Pomimo tego, iż różnica wieku między dziećmi w grupie jest dość widoczna, to wszyscy potrafią się wspaniale ze sobą porozumieć i naprawdę dobrze razem bawić. Wszystkie dzieci z naszej grupy są bardzo radosne, pełne pozytywnej energii i zapału do codziennej zabawy i nauki.

W tym roku szkolnym naszą grupą opiekują się 2 panie - pani Asia i pani Ania, które bawią się z nami, uczą nas, a także pomagają we wszelkich trudnych sytuacjach.

Nasza klasa znajduje się na pierwszym piętrze i zdecydowanie różni się wyposażeniem od naszej poprzedniej sali na dole. Są tu przepiękne mebelki dla lalek z całym mnóstwem akcesoriów do zabawy dla dziewczynek. Chłopcy znajdą tu też wiele różnych marek samochodów oraz wszelakiego rodzaju klocki, z których można wznosić najróżniejsze budowle i mosty.

W naszej Sali znajduje się też bardzo bogato wyposażony kącik z różnego rodzaju grami, układankami, puzzlami, kartami logicznymi i innymi pomocami, które rozwijają nasz umysł i usprawniają nasze palce.

Tak jak chyba wszystkie dzieciaki na świecie bardzo lubimy wszelkie zajęcia ze śpiewem i tańcem, zajęcia ruchowe, a także zajęcia plastyczne. Dzięki naszym rodzicom zawsze mamy pod ręką bardzo ciekawe i różnorodne kolorowani, z których z prawdziwą przyjemnością korzystamy.

Zawsze, jeśli tylko pogoda na to pozwala wychodzimy do ogrodu przedszkolnego na nasz najpiękniejszy kawałek terenu. Tu możemy sobie swobodnie pobiegać, pokrzyczeć, pozjeżdżać ze zjeżdżalni, pospinać się, pograć w piłkę, zbudować babkę z piasku, a także zaobserwować wszelkie zmiany w przyrodzie związane z danymi porami roku. W ogóle fajnie jest w naszym przedszkolu.

[Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole]

Grupa IV - Odkrywcy

W tym roku szkolnym grupa IV "Odkrywcy" składa się z dzieci 5-cio i 6-letnich. Wszystkie dzieciaki bardzo garną się do nauki i chętnie pracują w wyprawce, która w tym roku jest wyjątkowo kolorowa i zawiera wiele ciekawych ćwiczeń.

Mimo, że dzieci do grupy IV trafiły we wrześniu z trzech różnych grup i prawie wcale się nie znały, to w tej chwili bardzo się już ze sobą przyjaźnią i świetnie czują się w swoim towarzystwie. Chętnie przychodzą do przedszkola, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego.

Ponieważ jesteśmy jedną z najstarszych grup, często wychodzimy z wizytą do róznych zaprzyjaźnionych z nami instytucji. Odwiedzamy Bibliotekę dla dzieci, Szkołę Muzyczną, Dom Opieki Społecznej. Jeździmy na wycieczki, chodzimy na spacery. Czasami też całą grupą wybieramy się do kina lub teatru.

W przedszkolu cały czas coś się dzieje, nie ma czasu na nudę i smutek, dlatego w naszej grupie frekwencja jest niemalże stuprocentowa.

[Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole]

Grupa V - Biedroneczki

Nasza grupa liczy 27 osób. Jesteśmy grupą mieszaną, 17 dzieci to 6-latki, 10 dzieci to 5-latki. Starszaki pracują w pięknych, kolorowych książkach pt. "ABC książka sześciolatka", natomiast młodsze dzieci w książce pt. "ABC pięciolatka". Wszystkie bez wyjątku dzieci bardzo lubią pracować w tych bardzo ciekawych książkach.

Oprócz ćwiczeń manualnych w książkach, uczymy się wierszy, piosenek, słuchamy opowiadań i bajek. Najbardziej chyba lubimy zajęcia plastyczne. Niektóre dzieci chodzą też na dodatkowe zajęcia plastyczne. Ogromną popularnością w naszej grupie cieszą się zajęcia z języka angielskiego, które prowadzi przemiła pani Marzenka. Na każdych zajęciach robimy jakieś postępy, więc pani Marzenka ma powód do zadowolenia z nas.

Kolejnymi ulubionymi przez nas zajęciami są zajęcia ruchowe, które dwa razy w tygodniu prowadzi pan Adam. To właśnie on dba byśmy byli sprawni, silni i zahartowani. Pani Ela - nasza pani logopeda z iście anielską cierpliwością uczy nas jak poprawnie wymawiać głoski. Mamy też nowego pana instruktora od zajęć dżudo. Może się zapiszemy?

W tym roku byliśmy już na wycieczce autokarowej po Warszawie. Pani przewodnik oprowadziła nas po Starym Mieście i Parku Łazienkowski. Również autokarem pojechaliśmy do Teatru "BAJ" na ciekawy spektakl. Prawda, że nie mamy czasu na nudę?

Od początku roku sukcesywnie będziemy poznawać wszystkie litery alfabetu i cyferki od 0-10. Musimy przecież porządnie nauczyć się czytać i liczyć.

[Przedszkole]
[Przedszkole][Przedszkole][Przedszkole]
[Przedszkole]

SPORTUSIE 2007-2022 sportusie.pl
© Wszelkie prawa zastrzeżone.