[O Nas] [Statut] [Rodzice] [Grupy] [Imprezy] [Galerie] [Kontakt] [Powrót]

Gość:  119051

Grupy Przedszkola nr 186 Nasze przedszkole obejmuje opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci podzielone są na poszczególne grupy według kryterium wieku. Obecnie w naszej placówce funkcjonuje 5 grup. Grupa I (dzieci 3-letnie) i zarazem najmłodsza w przedszkolu, to grupa "Motylki". Grupa II jest grupą mieszaną trzylatków i czterolatków i nosi nazwę "Słoneczka". Pięciolatki z grupy III to "Pszczółki". W skład kolejnej grupy IV o nazwie "Biedroneczki" wchodzą dzieci pięcioletnie i sześcioletnie. Grupa V "Żabki" to również grupa mieszana pięciolatków i sześciolatków. Poniżej dowiemy się o naszych milusińskich i ich grupach dużo... dużo więcej.

Grupy dzieci w Przedszkolu nr 186 w roku 2010/2011.


Nasze Dzieci 2010Grupa I - Motylki

"Motylki" to wesoła, pogodna grupa. Na początku wszystko dla nas było nowe. Niektórzy z nas bardzo tęsknili za rodzicami, trudno było znieść rozłąkę. Szybko jednak przekonaliśmy się, że w przedszkolu jest fajnie. Nasze panie sš bardzo miłe, bawią się z nami, przytulają, pocieszają i pomagają, gdy nie możemy sobie z czymś poradzić. Najbardziej lubimy zabawy przy muzyce i zajęcia plastyczne.

Poznaliśmy wielu nowych kolegów i koleżanek, z którymi lubimy się bawić. Nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. Ułożyliśmy nasz grupowy Kodeks Przedszkolaka. Ustaliliśmy zasady dobrego zachowania i postępowania. Jednak najważniejsze wydarzenie jest dopiero przed nami. 23.11.2010 r. w obecności rodziców Pani Dyrektor pasuje nas na prawdziwych przedszkolaków. Przygotowaliśmy na tę uroczystość wiersze, pląsy, piosenki. Ważna to dla nas i rodziców chwila.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
43s/7,7 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa II - Słoneczka

Grupa II liczy 25 dzieci. Są to 3 i 4- latki. Pierwszy miesiąc naszego pobytu w przedszkolu był bardzo trudny dla wszystkich. Musieliśmy przyzwyczaić się do nowego otoczenia, kolegów, pań z naszej grupy. Musieliśmy też nauczyć się zgodnej, wspólnej zabawy z kolegami oraz tego, że musimy cierpliwie czekać na mamę i tatę.

Zapoznawaliśmy się też z Kodeksem Przedszkolaka, z tym, co wolno nam robić, a czego nigdy, pod żadnym pozorem nie wolno. Niektórym z nas trudno było to zapamiętać, szczególnie to, czego nie wolno robić.

Niektórzy z nas bardzo tęsknili za rodzicami przez pierwsze dni ale teraz już nikt nie tęskni i nie płacze. Wszyscy chętnie przychodzimy do przedszkola, wesoło się bawimy, często nie chcemy iść do domu. Wszystkie panie chwalą nas, że jesteśmy bardzo miłe i grzeczne dzieci. Jesteśmy też bardzo mądrzy, pięknie bierzemy udział we wszystkich zajęciach z paniami. Chwalimy się wiadomościami jakie wynieśliśmy z domu rodzinnego.

Mamy w przedszkolu dużo kolegów i koleżanek i zabawki jakich nie mamy w domu. W przedszkolu jest fajnie, z chęcią tu przychodzimy pobawić się i nauczyć wielu ciekawych rzeczy.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
29s/5,2 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa III - Pszczółki

Grupa III nosi nazwę "Pszczółki" i liczy 25 dzieci. Jest to grupa jednolita pod względem wieku, uczęszczają do niej tylko dzieci 4- letnie. Cechš charakterystyczną tej grupy jest duża samodzielność. Dzieci doskonale radzą sobie z czynnościami samoobsługowymi. Chętnie biorą udział w zajęciach grupowych. Już w "Motylkach" potrafiły bawić się w kilkuosobowych grupkach. Wprawdzie, jak to dzieci- potrafią się miedzy sobš trochę pokłócić, ale nie ma wśród nich dzieci agresywnych. Potrafią się nawzajem przeprosić i bawić się dalej w zgodzie. Cieszą się ogólną sympatią wśród pań z przedszkola za swój uśmiech, ogromny apetyt oraz kulturę jedzenia.

W październiku dzieci z "Pszczółek" zaprosiły swoich rodziców na pierwsze wspólne zajęcia plastyczne pt. "Jesienny bukiet". Rodzice dopisali, a dzieci bardzo się cieszyły ze wspólnej pracy. Piękne bukiety z liści wiszą w szatni, można je podziwiać. Planujemy kolejne zajęcia z rodzicami i z góry zapraszamy do czynnego w nich udziału.

[Przedszkole]

Grupa IV - Biedroneczki

Grupa IV o wdzięcznej nazwie "Biedroneczki" liczy 25 dzieci. Uczęszczają do niej dzieci 4 i 5- letnie. Większa część dzieci, zwłaszcza te 5- letnie uczęszczała do przedszkola już wcześniej, pozostałe dzieci zetknęły się z nowym środowiskiem w tym roku po raz pierwszy. Pomimo tej drobnej różnicy wieku, dzieci potrafią się wspaniale porozumieć miedzy sobš i naprawdę dobrze razem bawić.

Wszystkie dzieci z naszej grupy są bardzo radosne, pełne pozytywnej energii i zapału do codziennej zabawy. Naszš grupą opiekują się dwie panie- pani Asia i pani Ania, które bawią się z nami, uczą nas a także pomagają w trudnych sytuacjach.

Nasza klasa znajduje się na pierwszym piętrze. Są tu piękne mebelki w kąciku lalek z całym mnóstwem akcesoriów do zabawy dla dziewczynek. Chłopcy znajdą tu też wiele różnych marek samochodów oraz wszelakiego rodzaju klocki, z których można wznosić najróżniejsze budowle i mosty.

W naszej sali znajduje się też bardzo bogato wyposażony kącik z różnego rodzaju grami, układankami, kartami logicznymi, puzzlami i innymi pomocami, które usprawniają nasze palce.

Tak jak chyba wszystkie dzieciaki na świecie bardzo lubimy wszelkie zabawy ze śpiewem i tańcem, zajęcia ruchowe, a także zajęcia plastyczne. Dzięki naszym rodzicom zawsze mamy pod ręką bardzo ciekawe i różnorodne kolorowanki, z których z prawdziwą przyjemnością korzystamy.

Zawsze, jeśli tylko pogoda na to pozwala wychodzimy do przedszkolnego ogrodu. Tu możemy swobodnie sobie pobiegać, pokrzyczeć, pozjeżdżać ze zjeżdżalni, powspinać się, pograć w piłkę, a także zaobserwować wszelkie zmiany w przyrodzie związane z daną porą roku. Fajnie jest w naszym przedszkolu.

[Przedszkole]

Grupa V - Żabki

Nasza grupa liczy 25 przedszkolaków. Większość z nas do przedszkola chodzi już trzeci rok. W tym roku opiekują się nami pani Karolina i pani Dominika, które codziennie witają nas uśmiechem, są miłe i zawsze służą nam pomocą. Podczas zajęć dydaktycznych to właśnie one ukazują nam tajniki otaczającego świata.

Nasze przedszkole jest wspaniałe, mamy dużą salę umeblowaną w żółtym kolorze oraz nowe i bardzo ciekawe zabawki. Dziewczynki chętnie zaglądają do naszego kącika dla lalek. Bawią się w dom, przyrządzają obiady, parzą herbatkę. Natomiast chłopcy chętnie spędzają czas bawiąc się nowymi pojazdami. Dużym powodzeniem cieszy się kącik z klockami gdzie powstajš wspaniałe budowle. Wszystkie dzieci potrafią wspaniale posługiwać się wyobraźnią wyczarowywać z klocków oryginalne zabawki, które zaskakują nawet panią.

W sali posiadamy również kącik z książkami. Tutaj każdy chętnie zagląda, a niektórzy z nas nawet próbują czytać. W kąciku przyrody znajdującym się w naszej sali gromadzimy różne ciekawe okazy przyrodnicze. Przynieśliśmy pamiątki z wakacji - muszle, kamyki a nawet zdjęcia przyrodnicze. Często też układamy puzzle i gramy w gry edukacyjne ze swoimi paniami. Bardzo często rysujemy, kolorujemy używając do tego kredek, farb i innych materiałów. Swój nadmiar energii spalamy aktywnie uczestnicząc w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych, które sprawiają nam wielką frajdę. Ostatnio w przedszkolu zrobiliśmy pyszne sałatki, które smakowały również naszym rodzicom.

W naszym przedszkolu mamy też do naszej dyspozycji piękny ogród, gdzie możemy aktywnie i wesoło spędzić czas.

[Przedszkole]

SPORTUSIE 2007-2022 sportusie.pl
© Wszelkie prawa zastrzeżone.