[O Nas] [Statut] [Rodzice] [Grupy] [Imprezy] [Galerie] [Kontakt] [Powrót]

Gość:  119044

Grupy Przedszkola nr 186 Nasze przedszkole obejmuje opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci podzielone są na poszczególne grupy według kryterium wieku. Obecnie w naszej placówce funkcjonuje 5 grup. Grupa I (dzieci 3-letnie) i zarazem najmłodsza w przedszkolu, to grupa "Motylki". Grupa II jest grupą mieszaną trzylatków i czterolatków i nosi nazwę "Słoneczka". Pięciolatki z grupy III to "Pszczółki". W skład kolejnej grupy IV o nazwie "Biedroneczki" wchodzą dzieci pięcioletnie i sześcioletnie. Grupa V "Żabki" to również grupa mieszana pięciolatków i sześciolatków. Poniżej dowiemy się o naszych milusińskich i ich grupach dużo... dużo więcej.

Poniżej mogą Państwo pobrać niniejszy tekst w formie dokumentu PDF.

Pobierz plik z opisem Grup dzieci w Przedszkolu nr 186 (bez zdjęć):  PDF/92kB

Grupy dzieci w Przedszkolu nr 186 w roku 2011/2012.


Grupa I - Motylki

Nasza grupa liczy 27 przedszkolaków. Cała nasza grupa chodzi do przedszkola pierwszy rok. W tym roku opiekuje się nami pani Dominika, która codziennie wita nas uśmiechem, jest miła i zawsze służy nam pomocą. Razem z naszą Panią doskonale się bawimy w przedszkolu.

Nasze przedszkole jest wspaniałe, mamy dużą salę umeblowaną w kolorze żółtym oraz nowe i bardzo ciekawe zabawki. Dziewczynki chętnie zaglądają do naszego kącika dla lalek. Bawią się w dom, przyrządzają obiady, parzą herbatkę. Natomiast chłopcy chętnie spędzają czas bawiąc się nowymi pojazdami. Z kącika zabawek najchętniej wybierane są klocki. Wszystkie dzieci potrafią wspaniale posługiwać się wyobraźnią wyczarowywać z nich naprawdę oryginalne przedmioty, które zaskakują nawet panią.

W sali posiadamy również kącik z książkami. Tutaj każdy chętnie zagląda. W kąciku przyrody znajdującym się w naszej sali gromadzimy różne ciekawe okazy przyrodnicze: kasztany jarzębina, żołędzie. Często też układamy puzzle i gramy w gry edukacyjne. Bardzo często rysujemy, kolorujemy używając do tego kredek, farb i innych materiałów. Swój nadmiar energii spalamy aktywnie uczestnicząc w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych, które sprawiają nam wielką frajdę.

W naszym przedszkolu mamy też wspaniały ogród, gdzie możemy mile, zdrowo i na sportowo spędzić czas. Uwielbiamy bawić się w piaskownicy i na zjeżdżalniach.

śniadanka, obiadki i podwieczorki smakują nam tak bardzo, że często prosimy o dokładkę. Codziennie po śniadanku myjemy ząbki, bo wiemy, że należy dbać o higienę. Po obiadku zawsze odpoczywamy na naszych ulubionych, opatrzonych w znaczki leżaczkach, przytulamy się do swoich ulubionych pluszaków i śnimy o bajeczkach, które oglądaliśmy z naszą panią.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
43s/7,7 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa II - Słoneczka

Grupa II to grupa, do której uczęszczają dzieci trzy i czteroletnie. W grupie jest 12 dziewczynek i 15 chłopców. Mimo, iż około połowy liczby dzieci to przedszkolaki, które chodzą pierwszy rok do przedszkola, nikt już nie płacze i nie tęskni za rodzicami i domem.

Bardzo lubimy bawić się z kolegami, jest nam wesoło i przyjemnie. Chłopcy szczególnie upodobali sobie jazdę dużymi samochodami, do których mogą wsiadać i samodzielnie kierować. Dziewczynki lubią bawić się w kąciku lalek. Bardzo cieszymy się gdy możemy malować, lepić, przyklejać oraz gdy wychodzimy do ogrodu przedszkolnego, w którym biegamy, bawimy się w piaskownicy, zjeżdżamy ze zjeżdżalni.

Jeszcze jest ciepło i słonecznie, więc dużo czasu spędzamy na powietrzu. Mimo, że chodzimy do przedszkola niecały miesiąc, to znamy już kilka piosenek i wierszyków, umiemy się ustawiać w pociąg i w pary. Starsi koledzy i koleżanki w grupie pomagają młodszym w wielu czynnościach dla nich nowych, np. odnaleźć znaczek w szatni i łazience, odszukać zagubioną zabawkę, sprawnie ustawić w pociąg lub w pary. Starsze dzieci bardzo lubią pomagać maluchom, czują się takie ważne i dorosłe.

[Przedszkole]

Naciśnij klawisz aby uruchomić film. Więcej >>>

[A/V] MPG
29s/5,2 MB
[A/V] MPG
19s/3,4 MB

Grupa III - Pszczółki

Grupa III nosi nazwę "Pszczółki" i liczy 27 dzieci. Wszyscy chodzimy do przedszkola już drugi rok. Naszymi nauczycielkami są pani Danusia i pani Karolina, które codziennie witają nas z uśmiechem, są miłe i zawsze służą nam pomocą. Podczas zajęć dydaktycznych to właśnie one ukazują nam tajniki otaczającego świata.

W naszej nowej sali jest kącik dla lalek do którego chętnie zaglądają dziewczynki. Bawią się w dom, przyrządzają obiady, parzą herbatkę. Natomiast chłopcy chętnie spędzają czas bawiąc się nowymi pojazdami oraz w kąciku z klockami gdzie powstają wspaniałe budowle. Wszystkie dzieci potrafią wspaniale posługiwać się wyobraźnią i wyczarowywać z klocków oryginalne budowle. Dużym zainteresowaniem cieszy się także nasz mały teatrzyk. Bardzo często urządzamy w nim nasze spektakle.

W kąciku przyrody znajdującym się w naszej sali gromadzimy różne ciekawe okazy przyrodnicze, takie jak muszle, kamyki, kasztany, jarzębinę. Często też układamy puzzle i gramy w gry edukacyjne ze swoimi paniami. Bardzo często rysujemy, kolorujemy używając do tego kredek, farb i innych materiałów. Swój nadmiar energii spalamy aktywnie uczestnicząc w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych, które sprawiają nam wielką frajdę.

[Przedszkole]

Grupa IV - Biedroneczki

Grupa IV o wdzięcznej nazwie "Biedroneczki" liczy 27 dzieci. Uczęszczają do niej dzieci 4 i 5- letnie. Większa część dzieci uczęszczała do przedszkola już w poprzednim roku, niektóre dzieci zetknęły się z nowym środowiskiem w tym roku po raz pierwszy. Pomimo tej drobnej różnicy wieku, dzieci potrafią się wspaniale porozumieć miedzy sobą i naprawdę zgodnie razem bawić.

Wszystkie dzieci z naszej grupy są bardzo radosne, pełne pozytywnej energii i zapału do codziennej zabawy. Naszą grupą opiekują się dwie panie- pani Asia i pani Ania, które bawią się z nami, uczą nas a także pomagają w trudnych sytuacjach. Nasza klasa znajduje się na pierwszym piętrze. Są tu piękne mebelki w kąciku lalek z całym mnóstwem akcesoriów do zabawy dla dziewczynek. Chłopcy znajdą tu też wiele różnych marek samochodów oraz wszelakiego rodzaju klocki, z których można wznosić najróżniejsze budowle i mosty.

W naszej sali znajduje się też bardzo bogato wyposażony kącik z różnego rodzaju grami, układankami, kartami logicznymi, puzzlami i innymi pomocami, które usprawniają nasze palce. Tak jak chyba wszystkie dzieciaki na świecie bardzo lubimy wszelkie zabawy ze śpiewem i tańcem, zajęcia ruchowe, a także zajęcia plastyczne.

Zawsze, jeśli tylko pogoda na to pozwala wychodzimy do przedszkolnego ogrodu. Tu możemy swobodnie sobie pobiegać, pokrzyczeć, pozjeżdżać ze zjeżdżalni, powspinać się, pograć w piłkę, a także zaobserwować wszelkie zmiany w przyrodzie związane z daną porą roku. Fajnie jest w naszym przedszkolu.

[Przedszkole]

Grupa V - Żabki

Grupa V to najstarsza grupa w naszym przedszkolu. Jesteśmy razem już trzeci rok. Znamy się doskonale i mamy sobie dużo do powiedzenia. Doświadczenia zdobywamy poprzez zajęcia programowe realizowane z naszymi paniami- Kasią i Mariolą i zajęcia dodatkowe.

Bardzo lubimy spędzać czas na naszym nowym terenie przedszkolnym, gdzie mamy do dyspozycji duży plac do biegania, zjeżdżalnie i przeplotnie. O to, żebyśmy nie byli głodni i mieli czysto w Sali dba pani Grażynka. Przed nami cały rok nauki i zabawy, a potem idziemy do szkoły.

[Przedszkole]

SPORTUSIE 2007-2022 sportusie.pl
© Wszelkie prawa zastrzeżone.